Членами Відділення НПУ в Житомирській області станом на 11.08.2021 є 106 приватних та  25 державних нотаріусів.

Загальними зборами нотаріусів відділення  від 29.03.2018 року Головою відділення було обрано Заріцьку Євгенію Олександрівну-приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу, заступником Голови відділення – Силіну Наталю Володимирівну – приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу, та правління в складі  9 осіб:

1.Євдокимова Сергія Михайловича-приватного нотаріуса Житомирського МНО;

2. Сєтака Віктора Ярославовича- приватного нотаріуса Житомирського МНО;

3. Неборачко Ірину Віталіївну- приватного нотаріуса Коростенського МНО;

4. Ружицького Олександра Дмитровича-завідуючого Новоград-Волинською ДНК;

5. Тимошенко Надію Сергіївну- приватного нотаріуса Малинського РНО;

6. Шевчук Людмилу Миколаївну- приватного нотаріуса Житомирського МНО;

7. Ширяєву Олену Володимирівну- приватного нотаріуса Житомирського МНО;

Голова відділення та заступник Голови відділення  є членами правління за посадою.

Засідання правління відбувалися періодично, в зв’язку з пандемією здебільшого в он-лайн форматі, під час проведення яких вирішувалися поточні питання  діяльності відділення (затвердження кошторису відділення, штатного розпису, стану сплати членських внесків, розміщення вільних коштів відділення на депозитному рахунку з метою отримання додаткових коштів для реалізації цільової програми придбання приміщення НПУ, звільнення від сплати членських внесків, нагородження членів відділення відзнаками НПУ та МЮУ, фінансування участі нотаріусів в спортивних заходах, святкування професійного свята-дня нотаріату тощо).

Протягом звітного періоду відділенням організовано та проведено загальні збори (21.11.2018, 30.01.2020, 30.07.2020), навчальні семінари, круглі столи та дискусійно-правові платформи (14.11.2018 – «Питання щодо оплатності або безоплатності перевірки звітів про оцінку»; 11.12.2018 – навчальний семінар роботи з оновленим програмним забезпеченням  ДРОРМ (спільно з філією ДП «НАІС» в Житомирській області;  11.10.2019 – «Обговорення проблемних питань нотаріальної діяльності, пошуки шляхів їх вирішення» (спільно з ГТУЮ в Житомирській області), 26.11.2019  та 12.02.2020 – онлайн-семінари «Зміни у сфері державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у зв’язку з набранням чинності 02.11.2019  ЗУ №159-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності»  та  «Державна реєстрація  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з урахуванням  усіх законодавчих змін» (науково-експертний інститут у сфері права «Правник»);   29.05.2019 – «Проблемні питання нотаріальної діяльності та зберігання архіву нотаріальної контори, приватного нотаріуса, судова практика скасування правочинів в судовому порядку та проведення державної реєстрації на підставі цих рішень, зняття заборони і вилучення записів про іпотеку» (спільно з  ГТУЮ в Житомирській області, за участі  судді-спікера Апеляційного суду Житомирської області); 11.10.2019 – «Зміни до Правил ведення нотаріального діловодства, питання комунікації, взаємодії та етики в нотаріальній практиці»); 30.01.2020 – тематичний семінар «Законодавчі  нововведення  у сфері державної реєстрації речових прав та їх обтяжень в контексті ЗУ України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо протидії рейдерству» від 05.12.2019 №340-ХІ (спільно з Центрально-Західним  міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м.Хмельницький) тощо. Нотаріуси відділення взяли участь в семінарі-нараді з соціальними працівниками Житомирського району Житомирської області (06.06.2018).

Делегації представників нотаріальної спільноти взяли участь в роботі  чергових з’їздів нотаріусів України 20-21 квітня 2018 та 17 червня 2021 рр., міжнародній конференції «Стратегія розвитку нотаріату в Україні як нотаріату латинського типу» 07 вересня 2018 р.; конференції Міністерства юстиції України  на тему: «Державна політика у сферах нотаріату та державної реєстрації.  Законодавчі новели та перспективи.» 19.02.2020 р.

 Голова (заступник Голови) відділення були присутні на всіх засіданнях Ради НПУ.

25.02.2019 нотаріуси були учасниками мирної акції нотаріусів під стінами Кабінету Міністрів України «Нотаріат проти корупційних та рейдерських схем» (проти законопроектів 9140, 9311, 8121).

Нотаріуси області приймали участь в програмі НПУ «Нотаріат обличчям до села», в рамках якої було організовано роботу по проведенню виїзних прийомів для сільського населення у віддалених районах області, а також в щорічних тижнях правових знань (лекції в навчальних закладах міста Житомира, виступи перед представниками ОТГ районів, області). Влітку 2018 року нотаріуси відділення провели екскурсії до нотаріальних контор міста Житомира для вихованців літньої школи «Польське літо» (захід проводився Спілкою Поляків України під егідою Сенату Польщі).

З нагоди професійного свята – Дня  Нотаріату України та відзначення 25-річчя прийняття Закону України «Про нотаріат» в 2018 році відділенням організовані урочистості, що проведені за участі колективів КП «Житомирська обласна філармонія ім. С.Ріхтера». В 2019 році продовжуючи багаторічну традицію нотаріуси Житомирщини відвідали Музей становлення нації (м.Київ). В 2020 році з дотриманням карантинних вимог проведено вручення відзнак НПУ, МЮУ, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради та Житомирської міської ради. Нотаріуси області продовжували брати участь в благочинних акціях з підтримки дітей Бердичівської школи-інтернату, захисників України, колег. Спільнота з задоволенням підтримує багаторічну ініціативу перебування на робочому місці в національному одязі з нагоди Міжнародного дня вишиванки.

Приватний нотаріус  Чуднівського районного нотаріального округу Журбей Володимир Леонідович гідно представляв спільноту на Ukrainian Notary Games-два роки поспіль 2019 та 2020 ставав переможцем змагань з настільного тенісу серед чоловіків. Команда відділення увійшла до десятки кращих команд Космічного напівмарафону пам’яті Леоніда Каденюка м. Житомир (вересень 2018 р.). Всі наші досягнення висвітлено в матеріалах журналу  «Нотаріат України» № 4 (39) 2020.

Нотаріуси активно користуються групами в мессенжерах (вайбер, телеграм), створених з метою оперативного надання новин та інформації щодо актуальних змін, створення єдиної практики, висвітлення рішень правління, нагадувань про необхідність подання звітів, контролів тощо, налагодження комунікації, привітання колег. Оновлено сайт відділення (із збереженням інформації, розміщеної на попередньому ресурсі), де розміщуються новини про проведені заходи та новини про зміни законодавства, громадські ініціативи спільноти, корисні посилання. Підготовлено низку уніфікованих відповідей на листи Пенсійного Фонду України, інших органів. Надано відповіді на низку адвокатських запитів стосовно членів відділення. Щорічно проводиться робота з підготовки та подання необхідних документів для нагородження членів відділення відзнаками НПУ та МЮУ, протягом 2018-2021 років підготовлено та направлено 31 подання, 28 біографічних довідок та 3 характеристики нотаріусів відділення. Комісія з питань професійної етики відділення розглянула 3 скарги на дії нотаріусів області. Правлінням підготовлено та скеровано на розгляд Ради НПУ 12 подань з питання звільнення нотаріусів від сплати членських внесків до НПУ  та списання безнадійної заборгованості зі сплати членських внесків з причин зупинення нотаріальної діяльності, зупинення нотаріальної діяльності у зв’язку з народженням дитини,  перебуванням в декретних відпустках,  тривалою хворобою та встановленням інвалідності.

Правління відділення тісно співпрацює з відділом з питань нотаріату  Центрально-Західного  міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), голова відділення залучається до  участі в колегіях, нарадах тощо.

Нотаріуси відділення значно покращили фінансову дисципліну по сплаті членських внесків  до НПУ (заборгованість членів відділення станом на 07.05.2018 складала 222532,16 грн., станом на 01.08.2021 – 97313,21 грн.), що в свою чергу дає змогу безкоштовно брати участь у заходах з підвищення професійного рівня, які організовує НПУ, в зручний для себе час отримувати доступ до інформаційних аналітично-методичних матеріалів, підготовлених Палатою.

В рамках реалізації цільової програми, затвердженої Радою НПУ, та на виконання рішення З’їзду від 20.04.2018 року відділенням перераховано кошти для придбання приміщення для розміщення головного офісу НПУ.

Структура, штат та використання коштів відділення:

Голова відділення-на громадських засадах

Бухгалтер відділення – мінімальний розмір заробітної плати

                                                   
Залишок коштів на р/р станом на
12.11.18            
230,7 тис грн.
   
Отримано внесків від НПУ 825,8
дохід від % по депозиту 7,7
   
Витрачено:  
Обслуговування сайту відділення НПУ в Житомирській обл. 14,2
Внесок на придбання приміщення згідно цільової програми НПУ 292,6
Проведення семінарів, зборів нотаріусів області, участь в роботі з’їздів нотаріусів України 94,4
Оренда приміщення відділення 18,8
Зарплата та нарахування 155
Нарахування на з/п 34,1
Банківська комісія 8,2
Транспортні витрати 14,9
Витрати на відрядження Голови відділення та члена Ревізійної комісії НПУ 8,6
Участь в “Ukrainian Notary Games” 75,7
Адмін.витрати, канцтовари 2,6
Разом витрати: 719,1
   
Залишок коштів на р/р станом на
10.08.21
345,1